MENU

 • OTWÓRZ SERCE I POMÓŻ!!!

  ROZLICZ SIĘ Z SERCEM!!!

  1% SWOJEGO PODATKU PODARUJ MARTYNCE!!!

  Dzięki Państwa wsparciu i swojej pracy Martynka walczy z chorobą.

  Martynka to niepełnosprawna, radosna dziewczynka. Jest siostrzenicą Pani Grażyny Chojnowskiej.

  Uczęszcza do II klasy szkoły specjalnej. Mimo swoich 8 lat nie chodzi i nie mówi, a od 5 lat jest podopieczną Fundacji dzieciom "Zdążyć z pomocą" gdzie ma swoje subkonto.

  Ofiarowane przez Państwa pieniądze dadzą możliwość dalszej rehabilitacji i leczenia Martynki.

  PROSZĘ PAMIĘTAĆ O MARTYNCE

  PRZY ROZLICZANIU PIT ZA 2015 ROK. 

  Nr KRS 0000037904

  Koniecznie w rubryce ”CEL SZCZEGÓŁOWY” należy wpisać

  11596 Tomaszewska Martyna

   

 • ROK 2011 - TROSZKĘ WSPOMNIEŃ!!!

 • Dziękujemy!!!

  Dziękujemy!!!

  W 2015 roku strona naszej zamkniętej szkoły miała ponad 45500 odwiedzin!!!  Z tej okazji chciałbym podziękować wszystkim odwiedzającym i śledzącym naszą stronę.

  Od 29 marca 2014 roku można Nas znaleźć również na facebook'u pod adresem www.facebook.com/spslawiec

  Zapraszamy do odwiedzin!!!

  Administrator strony – Jacek Sokołowski

   

 • ŻYCZENIA

   

 • 100 LAT PANI HANI!!!

  Gala Finałowa VI EDYCJI POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „HANKA BIELICKA W OCZACH DZIECI” już za nami /20.11.2015/.

  GALERIA ZDJĘĆ Z GALI

   

   

 • ZAPROSZENIE. VI Powiatowy Konkurs Plastyczny „HANKA BIELICKA W OCZACH DZIECI”

  ZAPROSZENIE

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2

  im. Władysława Broniewskiego w Łomży

  oraz organizatorzy mają przyjemność zaprosić

  NAGRODZONYCH I WYRÓŻNIONYCH UCZNIÓW

  na uroczyste podsumowanie

  VI Powiatowego Konkursu Plastycznego

  „HANKA BIELICKA W OCZACH DZIECI”

  Uroczystość odbędzie się 20 listopada 2015 roku o godzinie 1400 w Szkole Podstawowej nr 2

  im. Władysława Broniewskiego w Łomży

  Zapraszamy

  MECENAT

   

 • 100 LAT PANI HANI.

 • WYNIKI!!! VI POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „HANKA BIELICKA W OCZACH DZIECI”

  KLIKNIJ NA LOGO!!!

 • VI POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „HANKA BIELICKA W OCZACH DZIECI”

  Z OKAZJI 100 ROCZNICY URODZIN HANKI BIELICKIEJ

  DO POBRANIA - REGULAMIN_2015_-_VI_EDYCJA.doc

   

 • PO PONAD 100 LATACH.

  01.09.2015

  Jedyna szkoła im. Hanki Bielickiej zniknęła z mapy Polski.

   

 • SŁAWIEC PAMIĘTAMY!!!

  TVP BIAŁYSTOK - Obiektyw: 23.07.2015, godz.17:30

  ROCZNICA ZBRODNI

                

                          


  JS@JS

   

 • „..NARÓD BEZ PAMIĘCI NIE MA PRAWA DO PRZYSZŁOŚCI ANI DO BYTU TERAŹNIEJSZEGO..." /Józef Piłsudski/

  12 maja 2015r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży odbyły się uroczystości upamiętniające Ofiary zbrodni katyńskiej i katastrofy rządowego samolotu pod Smoleńskiem.

  Głównym punktem programu tej uroczystości było rozstrzygnięcie II POWIATOWEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „MIEJSCA PAMIĘCI, WALKI I MĘCZEŃSTWA NARODU POLSKIEGO – BOHATEROWIE NASZEJ ZIEMI”. Wręczono podziękowania licznym sponsorom oraz nauczycielom, a dyplomy i cenne nagrody laureatom. Na pamiątkę rozdano folder ze zwycięskimi zdjęciami i informacjami o konkursie.

  W gronie laureatów konkursu znalazła się WIKTORIA CHOROMAŃSKA, która reprezentowała Koło Fotograficzne "PSTRYK" przy Szkole Podstawowej im. Hanki Bielickiej w Sławcu. Jej zdjęcia zdobyły I MIEJSCE w KATEGORII III /klasy I – III – gimnazjum/.

  W KATEGORII I /klasy I – III szkoły podstawowe/ WYRÓŻNIENIE otrzymała DARIA CHOROMAŃSKA, która również reprezentowała Koło Fotograficzne "PSTRYK" przy Szkole Podstawowej im. Hanki Bielickiej w Sławcu.

  Biorąc udział w konkursie młodzi fotograficy przeżyli piękną lekcję historii, a mierząc się z jego tematem udowodnili, że są pełni pasji fotografowania i odnajdowania piękna w powadze miejsc pamięci oraz, że mają otwartą i wiecznie poszukującą wyobraźnię.

  GRATULACJE!!!

  Opiekun Koła Fotograficznego „PSTRYK”

  Jacek Sokołowski


  I MIEJSCE - WIKTORIA CHOROMAŃSKA

  Sławiec / MIEJSCE PAMIĘCI NARODOWEJ - GŁAZ USTAWIONY W MIEJSCU EGZEKUCJI Z 23 LIPCA 1943 ROKU - MIEJSCE UŚWIĘCONE MĘCZEŃSKĄ KRWIĄ 300 OSÓB ZAMORDOWANYCH PRZEZ HITLEROWSKICH OPRAWCÓW.

  I MIEJSCE - WIKTORIA CHOROMAŃSKA

  Nowogród (Cmentarz w Nowogrodzie) / GRÓB PPOR. CZESŁAWA DZIERZGOWSKIEGO - BOHATERA Z NASZEJ ZIEMI – WESTERPLATCZYKA Z SULIM / NA GROBIE ZNAK PAMIĘCI (MOSIĘŻNY KRZYŻ Z NAPISEM WESTERPLATTE, ODSŁONIĘTY UROCZYŚCIE 4 WRZEŚNIA 2011).

   

  ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI - SP 2 w ŁOMŻY

   

   

   

   

   

  JS@JS

   

 • ŻYCZENIA WIELKANOCNE

 • 9 ROCZNICA ŚMIERCI HANKI BIELICKIEJ

  „Jeszcze Polska nie zginęła, póki się śmiejemy.”

  HANKA BIELICKA

  9.11.1915 - 9.03.2006

  "...Zawsze byłam typową dziewczyną z Łomży, która prze do przodu. Nigdy nie zapominam, że pochodzę z małego miasta. Szczycę się tym, bo tam rosną najmocniejsi ludzie".

  Pamiętamy Pani Haniu!!!

  JS@JS

 • W ROKU STULECIA URODZIN SWOJEJ PATRONKI HANKI BIELICKIEJ ORAZ PONAD STULECIA ISTNIENIA, JEDYNA W POLSCE SZKOŁA IMIENIA HANKI BIELICKIEJ BĘDZIE ZMKNIĘTA!!!

  UCHWAŁA NR / /15
  RADY MIEJSKIEJ W NOWOGRODZIE

  z dnia 26 lutego 2015r.
  o zamiarze likwidacji Szkoły Podstawowej im. Hanki Bielickiej w Sławcu
  ........

  uchwala się, co następuje:

  § 1.

  1. Zamierza się zlikwidować z dniem 31 sierpnia 2015 r. Szkołę Podstawową im. Hanki Bielickiej w Sławcu

  .........

  UWAGA!!!

  PEŁNA TREŚĆ UCHWAŁY DOSTĘPNA NA STRONIE BIP UM w NOWOGRODZIE - /http://um-nowogrod.pbip.pl/?event=informacja&id=3664/

   

 • II POWIATOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY „MIEJSCA PAMIĘCI, WALKI I MĘCZEŃSTWA NARODU POLSKIEGO – BOHATEROWIE NASZEJ ZIEMI”

  Jeśli jesteś pasjonatem fotografowania oraz chcesz przeżyć piękną lekcję historii i odnaleźć piękno w powadze miejsc pamięci, weź udział w II Powiatowym Konkursie Fotograficznym „MIEJSCA PAMIĘCI, WALKI I MĘCZEŃSTWA NARODU POLSKIEGO – BOHATEROWIE NASZEJ ZIEMI”.

  Celem konkursu, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży, jest propagowanie, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, sztuki fotografowania, jako jednej z form artystycznego wyrazu, a jednocześnie jednego z najlepszych środków komunikacji międzyludzkiej; znajdowanie i podkreślanie charakteru miejsc pamięci, walki i męczeństwa narodu polskiego; upowszechnianie wiedzy historycznej istotnej dla tożsamości narodowej; kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych oraz kultywowanie wartości i ideałów; wzbogacenie wiedzy historycznej, a także rozwijanie pasji badawczej młodego pokolenia.

  Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie uczniów szkół podstawowych i gimnazjów powiatu łomżyńskiego.

  Czekamy na Wasze fantastyczne prace do 10.04.2015r.

  ZAPRASZAMY!!!

  JS@JS, BD

  Regulamin-konkursu-bohaterowie-2015_SP2_LOMZA.pdf

   

 • TYLKO DWIE TAKIE SZKOŁY W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM!!!

  Tylko dwie szkoły z województwa podlaskiego znalazły się w finale organizowanego przez Fundację „Od pokoleń dla pokoleń” Konkursu „Szkoła z Tradycją”.

  W dziesiątce finalistów znalazła się Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży /IV MIEJSCE/ z projektem „Uczymy pamiętać”, którego realizacja stwarza okazję do zaszczepienia młodemu pokoleniu pamięci o tragicznej historii Polski widzianej przez pryzmat losów konkretnych ludzi oraz Szkoła Podstawowa im. Hanki Bielickiej w Sławcu /VI MIEJSCE/ z projektem „Tradycja to nasze dziedzictwo - Hej kolęda, kolęda”, którego celem było propagowanie kultury i sztuki regionu oraz promocja małej ojczyzny.

  Konkurs skierowany był do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, kultywujących lub tworzących tradycję szkolną i lokalną, związaną ze szkołą, wspólnotą lokalną, regionem i krajem.

  Celem konkurs było promowanie tych elementów kształcenia i wychowana młodzieży, które zaowocują obywatelskim, kreatywnym, odpowiedzialnym stosunkiem do otaczającej nas rzeczywistości. Patronat nad konkursem sprawował Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz.

  ----------------------------------------------------

  Projekt naszej szkoły „Tradycja to nasze dziedzictwo - Hej kolęda, kolęda” realizowany był od 11 lat przez grupę młodych aktorów ze Szkolnego Koła Teatralnego „CHOCHLIKI” oraz ich opiekunów Panią Jadwigę Sosnowską i Pana Jacka Sokołowskiego. Dzieci odwiedzały mieszkańców okolicznych wsi w gminie Nowogród w okresie Nowego Roku i ferii zimowych, z przedstawieniem „Po kolędzie”, przypominając im starą tradycję kolędowania. W tych miejscowościach pojawiała się kilkunastoosobowa grupa kolędników z gwiazdą, kozą lub z szopką. Wśród nich były figlarne diabły, śmierć z kosą, czasami dobre anioły. Kolędnicy chodząc od domu do domu, zwiastowali dobrą nowinę, niosą radość domownikom oraz składali noworoczne życzenia, które były przyjmowane jako pomyślna wróżba urodzaju i powodzenia. W ciągu 11 lat odwiedzili około 700 gospodarstw. Wszędzie byli przyjmowani bardzo życzliwie. Gospodynie w przeddzień przygotowywały specjalne wypieki, aby godnie przyjąć kolędników niosących radosną nowinę. Najcieplej przyjmowali kolędników najstarsi mieszkańcy. Niejednokrotnie byli oni dla nich jedynymi, którzy wnosili w ich zatroskane życie odrobinę radości. Zawsze prosili, aby pamiętać o nich w następnym roku, co też młodzi kolędnicy z chęcią czynili. Działania „CHOCHLIKÓW” znakomicie wpisywały się w ideę podpisanej przez Polskę 16 sierpnia 2011 roku Konwencji UNESCO o ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Miały one na celu propagowanie kultury i sztuki regionu oraz ocalenie dziedzictwa kulturowego i promocję małej ojczyzny. Kultywowana przez koło tradycja zapewniała przetrwanie niematerialnego dziedzictwa kulturowego, zachowanie, zabezpieczenie, promowanie oraz wzmacnianie i przekazywanie go następnym pokoleniom. Dziedzictwo to tworzy tożsamość małej ojczyzny, bogactwo kulturowe Polski, kształtuje, wzbogaca i pobudza, przyczynia się do wzrostu poczucia własnej tożsamości oraz poszanowania dla różnorodności kulturowej. Tym pielęgnowanym, tradycyjnym, żywym i angażującym społeczność, a w szczególności młode pokolenie kolędowaniem zainteresował się Narodowy Instytut Dziedzictwa. Zespół ds. Ochrony Tradycji Kultury Narodowego Instytutu Dziedzictwa umieścił kolędowanie „CHOCHLIKÓW” jako dziedzictwo niematerialne na portalu "Niematerialne" www.niematerialne.nid.pl/wojewodztwo-podlaskie/ Za swoje działania „CHOCHLIKI” 7 kwietnia 2014r. docenione zostały „OSKAREM KURPIOWSKIM” w kategorii edukacja regionalna www.facebook.com/media=36

  JS@JS, B.D

  TU O NAS PISALI!!!

         

                

      

   

   

 • FERIE ZIMOWE 2015 - BEZPIECZNE FERIE!!!

 • Nasi kolędnicy w TYGODNIKU PODLASKIM "KONTAKTY"!!!

  W TYGODNIKU PODLASKIM "KONTAKTY" z dnia 4 stycznia 2015 roku ukazało się zdjęcie kolędników z naszej szkoły. Zdjęcie przedstawia kolędników z KOŁA TEATRALNEGO "CHOCHLIKI" działającego przy Szkole Podstawowej im. Hanki Bielickiej w Sławcu. Wykonano je 27 stycznia 2014 roku w miejscowości Sławiec.

  Kolędują dzieci ze Sławca (gm. Nowogród)

  Fot. JS@JS

  Kolędowanie

  Za życzenia, przyjmowane jako pomyślna wróżba urodzaju i powodzenia, gospodarze obdarowują kolędników świątecznymi smakołykami lub drobnymi datkami. Popularną formą było kolędowanie z kozą, turoniem, gwiazdą i wyprawianie różnego rodzaju figli. Przed laty w Łomżyńskiem popularne były Herody, czyli grupy kolędnicze, odgrywające biblijną opowieść o przyjściu na świat Jezusa, w którą wplatano zabawne wątki ludowe. Występowali w niej pasterze, trzej królowie, dziad, baba, Żyd, śmierć, diabeł, Cygan, żołnierz, policjant, kominiarze, muzykanci.

  Do dziś żywa tradycja kolędowania przetrwała w nielicznych miejscach w Polsce. Podtrzymują ją szkoły, domy kultury, zespoły regionalne.

  TEKST: TYGODNIK PODLASKI "KONTAKTY"

  z dnia 4 stycznia 2015 roku

   

 • 200 000 odwiedzin naszej strony!!! :) :) :)

  Dziękujemy wszystkim!!!

  Miło nam poinformować, że w środę 31 grudnia 2014 roku o godzinie 9.57 stronę naszej szkoły odwiedził 200 000 użytkownik!!!.  Z tej okazji chciałbym podziękować wszystkim odwiedzającym i śledzącym naszą stronę.

  Od 29 marca 2014 roku można Nas znaleźć również na facebook'u pod adresem  www.facebook.com/spslawiec

  Zapraszamy do odwiedzin!!!

  Administrator strony – Jacek Sokołowski

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • SZKOŁA PODSTAWOWA im. Hanki Bielickiej w SŁAWCU
  ul. Długa 22
  18-414 Nowogród
 • 86 217 55 48

Galeria zdjęć